چگونه یک محیط کاری خوب داشته باشیم؟

این روزها بیشتر از هر زمان دیگری در دهه‌های گذشته به لطف همزمانی افزایش استفاده از فضای مجازی در برگزاری جلسات کاری و همچنین همه‌گیری کرونا و گه‌گاهی هم خانه نشینی و دورکاری، ما مجاب شده‌ایم تا ساعات بسیار زیادی را در اتاق کار خود سپری کنیم. حال ما اینجاییم تا ضمن سپری کردن این اوقات، بتوانید آن را زندگی هم بکنید! چرا که فارغ از اینکه در قامت یک وکیل باشید یا یک پزشک و یا حتی یک معلم، شما نزدیک به یک سوم از عمر خود را صرف کار می‌کنید و همین بس که فشار روحی ناشی از کاهش تعاملات با دیگر افراد و یا همکاران خود را هم به آن اضافه کنیم! بدین ترتیب ما تصمیم داریم تا در اینجا به نکاتی اشاره کنیم که علاوه بر افزایش کیفیت حاکم بر یک روز کاری، نگاهی هم به ابعاد دیگر نیازهای شما به عنوان یک انسان دارد. در واقع اهمیتی ندارد که به لطف ساعات کاری غیر استاندارد شرکتتان محکوم به پشت میز نشینی‌های طولانی مدت هستید و یا به انتخاب خود مشغول دورکاری در خانه‌اید، مهم این است که این بخشی از عمر شماست و برای لعاب بخشیدن به آن اگر از همین الان شروع نکنید هم دیر میشود!

چگونه با طراحی دکوراسیون آشپزخانه، تعامل اهل خانه را بیشتر کنیم؟

در دنیای شلوغ این روزها، نیاز همه‌ی ما به یک خلوت آرام دو چندان شده است و چه جایی بهتر از خانه برای جستجوی آن؟! حال در این خانه می‌بایست به دنبال فضایی باشیم تا ریسمان اهل خانه را بیش از پیش درهم‌تنیده کند طوری که تعادلی باشد میان میل به خلوتی آرام و تعاملی دلنشین با خانواده. شاید بهتر باشد از یک شام گرم در یک شب سرد زمستانی آغاز کنیم یا مثلا صبحانه‌ی روزهای تعطیل... بله! شاید بهتر باشد برای گرمای همه‌ی آنچه که آن را "خانه" می‌نامیم، اول از قلب آن شروع کنیم! آشپزخانه!

7 نکته در چیدمان اصولی دکوراسیون مطب

با توجه به اینکه امروزه مطب‌ها در دسته‌ی فضاهای اجتماع گریز قرار می‌گیرند یعنی فضایی که تمایل به ماندن در آن کم است، شناخت اصولی که کیفیت اجتماع پذیری فضاهای عمومی(فضایی که تمایل به گذراندن اوقات در آن بیشتر است) را افزایش می‌دهد، اهمیت بسیاری دارد. توجه نکردن به این موارد از اصلی‌ترین عوامل اجتماع گریز بودن این فضاها محسوب می‌شود. هدف ما در این مقاله بررسی عواملی است که به بهبود طراحی اصولی فضای مطب می‌پردازد و کیفیت فضا را افزایش می‌دهد.